⬆️SENETLE ARABA BAŞVURU FORMU⬇️

2.El Araç Fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar

2.El Araç Fiyatları

Araba almak isteyen insanlar son yıllarda bildiğiniz gibi yükselişini aralıksız bir şekilde devam ediyor. 2018’in ikinci yarısında araç almak isteyenlerin beklentileri bu dönemde araç fiyatlarının biraz daha düşmesi olsa da şuan için bu beklentilerin aksi bir durum yaşanacaktır. Bu konuda uzman kişiler tarafından yapılan açıklamalarda sıfır araç ile ikinci el araçlar arasında fiyat farkının %25 civarına çıktığı ve bu farkın %15 civarına düşmediği sürece artışın devam edeceği yönünde oldu. Özellikle sıfır ile 1 yaşını yeni doldurmuş olan araçlar arasında ki farkın beklenenin üzerinde yaşanması bu durumu tetiklediği belirtiliyor.

  1. el araç fiyatlarını tetikleyen bir başka nokta ise sıfır araçların her üç aylık dönemde geçtiğimiz senelere bakarak sürekli artış göstermesidir. Sıfır araçlar satışlarını hızlandırdıkça üzerine eklenen fiyat farkları ile ikinci el araçların da fiyatlarda önemli artış yaşanmasına neden oluyor. Özellikle dizel araçlarda petrol fiyatlarının ülkemizde sürekli yükselmesi nedeniyle artış daha yüksek oranda yaşanıyor. Bu önemli detayın ülkemizde ki fiyatların çok üzerinde yaşanmasının önemli bir etkisi olduğu anlamına geliyor.

Kurban bayramının yaklaşmasını da göz önüne alırsak kış aylarının içerisine girene kadar artışın aralıksız bir şekilde devam etmesi şuan için kaçınılmaz olarak görülüyor. İkinci el araç almak isteyenlerin bu nedenle uzun bir süre boyunca artışını devam ettireceği anlamına geldiğini de göz önüne alarak kazançlarının belirli bir oranın üzerinde olması kaçınılmazdır. Sizlere verilecek tavsiyemiz çok fazla geciktirmeden almaları olacaktır. Döviz fiyatlarının da beklenenin üzerinde artış göstermesi araç fiyatlarının yükseleceğine işaret etmektedir. O nedenle bu etkenlerin hepsini birleştirdiğimizde yakın bir gelecekte ikinci el araç fiyatların da belirli bir oranda düşüş beklemek şuan için çok da gerçekçi durmamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir