Amerikan Arabaları

Amerikan Arabaları

Amerikan , Arabaları, Fiyatları, Sahibinden, Markaları, Özellikleri, İsimleri, Neden büyük, Türkiye,Vergi

Dünyanın en gelişmiş ülkesi Amerika Birleşik Devletleri google arama motorlarında en çok tercih edilen markaları sizlere aktaracağım. İlk araba üreticisi Henry Ford’un ürettiği Ford marka araçlar Amerika birleşik devletlerindeki diğer araçların oluşmasında etkili olmuştur. Amerika da geniş arazilerin olması otopark sorunun olmaması evlerin garajlarının olması sebebi ile büyük araçlar tercih edilmektedir. Mustang F ve Explorer gibi modeller yer almaktadır.

Tesla S Ve Tesla X en çok tercih edilen amerikan araçlarındandır. Spor bir görünüşe sahiptir.

2 Dünya savaşının küllerinden doğan Jeep geniş ve konforlu yapısı ile ailelerin tercihleri arasındadır. Amerika da SUV markası olarakta bilinmektedir.

Chevrolet

Türkiye de pek çok kişinin kullandığı modellerdendir. 20. yy dan beri Amerika da kullanılmaktadır. Uygun fiyatlı bir arabadır. Chevrolet Camaro ve Corvette spor arabaları ile ön plandadır.

Cadillac

Eskiden lüks sayılmayan bu otomobil giderek lüks hale gelerek kendini geliştirmiştir. CT6 ile sektör de ön plana çıkmıştır.

Dodge 

İlk olarak sektöre araba parçaları üreterek yola başlamıştır. 20 yy’ın başında tedarikçi olarak yola çıkan bu firma en iyi araba üreticilerinden biri olmuştur. Challenger, Charger modelleri de mevcuttur.

Ram

Dodgenin markası altında bir kamyon olarak yola çıkmışken daha sonra bu firma da kendi araba markası ile yola devam etmiştir.

Buıck

GMC

Hummer gibi pek çok kaliteli markayı da üreterek Amerika birleşik devletleri sektörün lideri olma yolunda ilerlemeye devam etmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir