Manuel Düz Vitesli Araç Fiyatları | Peşinatsız Senetle Araba Satanlar, 2. El Taksitle Otomobil Satışı Yapan Galeriler

⬆️SENETLE ARABA BAŞVURU FORMU⬇️

Manuel Düz Vitesli Araç Fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar

Manuel Düz Vitesli Araç Fiyatları

Manuel araçlar son yıllarda özellikle büyük şehirlerde yerini otomatik araçlara bırakmaktadır. Sadece binek araçlarda değil aynı zamanda ticari araçlar içinde bu durum yaşanıyor. Tabi bu onların kısa sürede piyasadan silineceği anlamına gelmiyor. Manuel düz vitesli araç fiyatları hakkında merak içinde olanların net bir bilgi vermek için belirli kriterlere bakmak gerektiğini söylememiz doğru olacaktır.

Öncelikle aracın markası fiyatında çok önemli bir rol almaktadır. Fiat marka bir araç ile Mercedes marka düz vites bir aracın aynı segment içinde olsa dahi fiyat farkı çok yüksek olacaktır. Ancak yüksek değere sahip olan Mercedes marka aracın ciddi bir mekanik sorunu olması veya ciddi bir kaza geçirmiş olması onun fiyatını aşağıya çekmektedir. Bu noktada bakılması gereken aracın herhangi bir kaza geçirip geçirmediğine bakılmamasıdır. Araba pazarlarında araç takla atmadığı sürece diğer sorunlar hakkında gerekli bilgi verilmesi dahinde birçok araç rahatlıkla alıcı bulabilmektedir. Son yıllarda dikkat edilen bir nokta ise birçok aracın kilometresinin düşürülerek satılmak istenmesidir. Bu da alıcıların yanlış tercih içine düşmelerine neden olmaktadır. Bu noktada ikinci el Manuel düz vitesli araç alırken güvenilir noktaları tercih etmek gerektiğidir. Bu noktaları doğru şekilde tercih edilmemesi alıcının çok büyük zarara uğramasına neden olmaktadır.

Manuel düz vitesli araç alımında dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ise hasar kaydının olup olmadığıdır. 50 bin TL’lik araçta %10 oranında hasar kaydı olması ciddi olarak kabul edilmezken ve satışında problem çıkmazken bu oranında %50 ve üzerinde olması o aracın ikinci el satışının neredeyse olmaması anlamına ve normal değerinde %50 oranında düşük olmasına neden olabilir. Bu hasar kaydının neden olduğu da fiyatın düşmesinde çok önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar
One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir