⬆️SENETLE ARABA BAŞVURU FORMU⬇️

Sahibinden Araba İstanbul

Sponsorlu Bağlantılar

Sahibinden Araba İstanbul

İstanbul gibi büyük bir şehirde yoğun trafik ve araç park sıkıntısı nedeniyle araba almak büyük bir sıkıntı olarak kabul edilse de her aile mutlaka bir aracının olmasını istemektedir. Bunun için yıllarca birikim yaparak veya bankalar üzerinden araç kredisi çekerek alım yoluna gidilmektedir. İnsanlar ikinci el araç almak istediklerinde genellikle sahibinden olmasını tercih etmektedir. Bunun farklı nedenleri olsa da en büyük nedeni galerilere bakarak daha hesaplı olmasıdır. Çünkü aynı aracı galericinin aldığı hesap edildiğinde üzerine koyacağı karı koymadan alacaklarını hesaplarlar. Bununla birlikte sahibinin araca daha iyi baktığı ve araç hakkında gerekli bilgileri satış işlemleri sırasında aktaracağı tahmin edilmektedir.

Bu konuda metropol içerisinde her insanın aynı zihniyete sahip olduğunu söylemek büyük bir yanılsama içerisine girmenize neden olmaktadır. Hatta bazı insanların bu işlem sırasında aracın ilk sahibiymiş gibi hareket ettiğine dahi şahit olabilirsiniz. Bu konuda bakmanız gereken ilk yer aracın ruhsatında yer alan son tescil tarihidir. Bu araç satışının en son ne zaman yapıldığını sizlere gösterecektir. Buradan araç sahibinin size vereceği bilgilerin doğru veya yanlış olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Sahibinden araç satanları bulabilmek için farklı yolları tercih edebilirsiniz. Haftanın belirli günlerinde kurulan oto pazarlarını ziyaret edebilirsiniz. Aracını satmak isteyen biniciler buraya gelmekte ve gerekli talebe karşılık araçlarını sunmaktadır. Bunun yanı sıra internet üzerinden araç satıcısı ve alıcısını buluşturan siteleri de ziyaret edebilirsiniz. Bu sitelerde dikkatli hareket etmek ve aracı almadan önce mutlaka gerekli ekspertizini markanın kendi servisine yaptırmayı unutmamalısınız. Oto sanayilerinde ki ekspertiz firmalarının sizlere vereceği tutanakların hiçbir geçerliliği olmadığını unutmamanızda fayda var. Bu detaylar ışığında sahibinden araç alma yolunu sizlerde tercih edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir