Senetle Araba Almak | Peşinatsız Senetle Araba Satanlar, 2. El Taksitle Otomobil Satışı Yapan Galeriler

⬆️SENETLE ARABA BAŞVURU FORMU⬇️

Senetle Araba Almak

Sponsorlu Bağlantılar

Senetle Araba Almak

İnternetin bu kadar hayatımıza girmediği ve bankacılık sektörünün bu kadar gelişmediği yıllarda yerel galericiler birkaç kefil ve tanıdıklar aracı ile insanlara uzun vadeli araçlar satmaktaydı. Günümüzde bu yol çok fazla tercih edilmiyor. Bunun nedeni insanlar arasında ki güvenin eskisi kadar yüksek olmamasına bağlayabiliriz. Ancak gene de bu şekilde araç satışı yapan firmalar bulunuyor. Tabi bunlar belirli bir teminat karşılığında ve bankaların sunmuş olduğu kredi faizlerinin oranının daha da üzerinde bir fark koyarak araç satışını senetle yapmaktadır. Bu yöntem ile araç almayı genellikle tercih eden insanların bankalar ile zamanında belirli bir sorun yaşayanlar olduğunu söylememiz doğru olacaktır.

Senet ile araç almak istediğinizde tercih edeceğiniz firma ilk olarak sizin kimlik numaranızı avukatları aracılığı ile araştırarak geçmişinizi yani kredi notunuza bakarak öğrenme yolunu tercih ediyor. Tabi senede sadece aracı alacak kişinin değil aynı zamanda sabit geliri olan birisinin kefil olarak imza atmasını sizden isteyecektir. 12 aydan başlayarak 36 aya kadar senet ile araç satışı yapacaklardır. Tabi bunu yapmanda önce ilk olarak belirli bir peşinatı sizden isteyeceklerdir. İlla 12,24,36 ay şeklinde almanız zorunlu değildir. Farklı taksit sürelerini de size sunuyorlar.

Bir başka nokta ise araca satışını yaparken kişi veya kurum tarafından rehin konulmasıdır. Bu satışın maliyetini belirli bir oranda yükseltiyor olsa da alacak kısmı tam olarak karşılanmadığında aracı sizden alabilmek için bu sistemi uygulamak zorundalar diyebiliriz. Bu tür araba alınması günümüzde çok tavsiye edilmemekle birlikte tercihte edilmemektedir. Ancak bu şekilde farklı bir yol ile araba alma şansı olmayan insanlar bu yöntemi tercih etmeye devam ediyor. Bu nedenle piyasa da oluşan bu talep bir şekilde karşılanmaya devam ediliyor.

Sponsorlu Bağlantılar
34 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir